Dnes » 17 / 8
Zajtra » 21 / 8
Pozajtra » 24 / 8
nedeľa 13. júna 2021 - Meniny má Anton
Aplikácia mesta » Google Play App Store
Mesto Nová Dubnica

Najvyšší predstavitelia mesta

Ing.Peter Marušinec

Ing. Peter Marušinec nastúpil do funkcie 27.12.2010




Ing.Ján Šušaník

Ing. Ján Šušaník bol primátor mesta od 7.1.2003 do roku 27.12.2010




Ing.Eva Antošová

Ing. Eva Antošová, narodená 19. 12. 1964 v Nitre, bola prvá primátorka mesta Nová Dubnica. Túto funkciu zastávala od 28. 6. 1997 do 7. 1. 2003. V rokoch 2002 – 2003 bola ústredná tajomníčka HZDS. V rokoch 2002–2006 bola poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky zvolená vo voľbách za HZDS, na kandidátnej listine strany bola umiestnená hneď na druhom mieste za predsedom Vladimírom Mečiarom. Bola členkou Výboru NR SR pre financie, rozpočet a menu, Výboru NR SR pre verejnú správu a Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti NBÚ. Vo voľbách v roku 2006 nekandidovala. V roku 2005 kandidovala v regionálnych voľbách za koalíciu ANO, HZD, SF na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja a umiestnila sa na piatom mieste zo 7 kandidátov. V tých istých voľbách do krajského zastupiteľstva vo volebnom obvode Nitra skončila ako prvá náhradníčka. Poslankyňou sa stala 20. marca 2006.




Ivan Bielich

Ivan Bielich zastával funkciu primátora mesta Nová Dubnica od 19.11.1994 do 30.11.1996.




Ing.Juraj Hort

Ing. Milan Hort sa narodil 6. 2. 1953 v Červenom Kameni. Vyštudoval obchodnú fakultu Vysokej školy ekonomickej v Bratislave. Od roku 1979 pracoval v rôznych firmách v Trenčianskom kraji ako plánovač alebo vedúci odbytu či marketingu. Je spoluzakladateľom a aktívnym členom Klubu primátorov miest Slovenska a Únie miest Slovenska a iniciátorom spolupráce medzi regiónmi stredného a severného Považia a regiónom Benátsko v Taliansku, ktorá na rôznych úrovniach a v rôznych oblastiach pretrváva dodnes. V rokoch 1998-2002 bol podpredsedom Výboru NRSR pre verejnú správu. V roku 2002 sa stal predsedom tohto Výboru. Bol prvý primátor mesta Nová Dubnica a v tejto funkcií pôsobil od 24. 11. 1990 do 18. 11. 1994.




Ing.Juraj Šušaník

Ing. Juraj Šušaník ako posledný zastával post predsedu MsNV od 15. 2. 1990 do 23. 11. 1990.




Ing.Bohumil Mikláš

Ing. Bohumil Mikláš sa stal predsedom MsNV v 38 roku života a bol člen KSČ. Bol predsedom od roku 1986 do 31. 1. 1990.




Gustáv Bložoň

Gustáv Bložoň sa narodil v roku 9. 8. 1925 v Ilave. Pracoval ako technický úradník v ZKJV v Dubnici nad Váhom. Poslancom sa stal v roku 1957. Bol členom KSS, zamestnaný ako technik v závode SMZ. Iniciatívne sa staral o skrášľovanie mesta a bol predsedom komisie pre výstavbu pri MsNV. Od roku 1961 až do svojho zvolenia za predsedu MsNV, v roku 1971, plnil funkciu podpredsedu MsNV.




Ing.Ondrej Hliničan

Ing. Ondrej Hliničan narodil sa 30. 4. 1927 v Ploštíne okres Liptovský Mikuláš. Bol slovenskej národnosti, členom KSS a pracoval v Národnom Výbore do zvolenia za predsedu Mestského Národného Výboru. Pracoval vo výbore DO-KSS v Novej Dubnici aj ako zástupca vojenskej správy v ZKJV v Dubnici nad Váhom. Do Novej Dubnice sa prisťahoval v roku 1958. Bol predsedom Mestského Národného Výboru od roku 1961.




Ladislav Mišovec

Ladislav Mišovec sa narodil 3. 9. 1919 v Horovciach v okrese Púchov. Pracoval ako robotník, neskoršie ako technický úradník v Závode K.J. Vorošilova v Dubnici nad Váhom. Pochádza z robotníckej rodiny. Bol členom KSS a pracoval vo funkcií predsedu DO-KSS v Novej Dubnici. Bol predsedom Miestneho národného výboru v Novej Dubnici od roku 1957.